Z jakiego materiału meble najlepiej wybrać do ogrodu?

Stworzenie miejsca do wypoczynku na tarasie, w ogrodzie, lub w altanie to nie tylko dobranie pięknych kwiatów i rozmieszczenie ozdób, ale przede wszystkim wybranie odpowiednich mebli ogrodowych. Przeglądając bogate oferty sklepów, najczęściej o decyzji decydują względy estetyczne produktu, a także jego cena. Jednak poza nimi warto zwrócić uwagę na materiał, z jakiego są wykonane i dobrać taki, który najlepiej sprawdzi się w planowanej aranżacji.

Meble ogrodowe z tworzyw sztucznych lub metalu

Materiał, z jakiego wykonane są meble ogrodowe, ma ogromny wpływ na ich trwałość, koszt oraz czas, jaki należy poświęcić na utrzymanie ich w dobrym stanie. Niektóre materiały, takie jak tworzywo sztuczne czy metal, są niemal bezobsługowe i potrzebują jedynie standardowego czyszczenia z kurzu i zabrudzeń. Dodatkowo dobrze znoszą warunki atmosferyczne i wystawienie na opady, w związku z czym sprawdzą się również w miejscach nieosłoniętych dachem.
Jednak wybranie produktów wykonanych z tworzyw może wiązać się z ich częstą wymianą, gdyż jest to materiał, który cechuje się niską wytrzymałością i najłatwiej ulega uszkodzeniom, jednak rekompensuje to atrakcyjną ceną zakupu.
Znacznie wyższy koszt dotyczy mebli ogrodowych wykonanych z metalu, jednak w ich przypadku, poza wszechstronnością wykorzystania, liczyć można również na wysoką trwałość i solidność wykonania, gwarantującą wieloletnie zadowolenie z wyboru. Oba rodzaje mebli znajdziesz pod adresem https://www.sfmeble.pl/c/meble-ogrodowe.

meble ogrodowe nad basenem

Meble ogrodowe wykonane z naturalnych materiałów

Odmienna sytuacja dotyczy mebli ogrodowych wykonanych z naturalnych materiałów takich jak drewno czy wiklina. Są to najczęściej wybierane materiały, gdyż cechują się estetycznym wyglądem, który doskonale komponuje się z roślinami i ozdobami znajdującymi się w ogrodach, lub na tarasach. Jednak drewno, w przeciwieństwie do tworzyw sztucznych, wymaga więcej uwagi, by zachowało dobry wygląd. Meble ogrodowe wykonane z naturalnych materiałów źle znoszą wpływ wilgoci i opadów, przez co konieczne jest ustawienie ich pod zadaszeniem. Ponadto drewno potrzebuje odpowiedniej pielęgnacji w postaci impregnatów i lakierów, których stosowanie zalecane jest wraz z końcem sezonu. Natomiast w okresie zimowym należy je przechowywać w suchym i ciepłym miejscu.

Comments are closed.