Praktyczny i oryginalny regał na książki – rynkowe bestsellery

Osoby urządzające mieszkania doskonale wiedzą o tym, że niezastąpionym meblem w każdym salonie jest funkcjonalny regał na książki. Jego cechą charakterystyczną są otwarte półki. Taka konstrukcja pozwala na eksponowanie atrakcyjnych grzbietów książek i czasopism oraz daje pole do popisu także i innym ozdobom. Rośliny w pięknych osłonkach, pamiątki z podróży, czy też stylowo oprawione fotografie także odnajdą tutaj swoje miejsce. Niezwykle istotną kwestią jest dopasowanie stylistyki tego mebla do ogólnej aranżacji. 

Nowoczesny regał na książki – najchętniej wybierane modele

Biorąc pod uwagę niezwykle bogatą ofertę rynkową regałów, przyznać trzeba, że wielbiciele modernistycznych aranżacji mają w czym wybierać. W minimalistycznym wnętrzu egzamin zda nieskomplikowany regał na książki o możliwie najprostszej formie z https://www.sfmeble.pl/c/regaly-do-salonu. W przypadku surowych skrajnie nowoczesnych pomieszczeń najlepiej jest unikać jakichkolwiek dodatkowych elementów tego mebla. Świetnie sprawdzą się na przykład proste, wysokie regały stojące loftowe z metalowym stelażem i z drewnianymi półkami. Na jakie jeszcze, nowoczesne typy regałów warto zwracać uwagę? Są to:

  • stalowe regały wiszące o designerskich formach,
  • drewniane, asymetryczne i geometryczne meble na książki,
  • nowoczesne regały w postaci kubików,
  • meble inspirowane drabinką.

Metalowe, wiszące regały designerskie zachwycają unikalnym kształtem. Same w sobie stanowią nietuzinkową ozdobę we wnętrzu. Hitem są modele nawiązujące formą do muszli ślimaka. Książki w tym przypadku współuczestniczą w stworzeniu niepowtarzalnej, ściennej kompozycji!

Opcja do wnętrz klasycznych – jaki regał na książki? 

Dla osób, które preferują wnętrza z nutką tradycji, producenci przygotowali w swojej ofercie oryginalne regały o bardziej dekoracyjnej formie. Wśród nich na uwagę zasługuje, chociażby wyrafinowany, stojący regał na książki metalowy ze szklanymi, ryflowanymi półkami. Wzbogacenie o szuflady, dwuskrzydłowe drzwiczki, stylowe uchwyty oraz złote nóżki sprawia, że mebel jest częścią niestereotypowej dekoracji w klasycznym salonie. 

Comments are closed.