Okrągły dywan do salonu – kiedy warto na niego postawić?

Okrągłe dywany stanowią ponadczasową ozdobę polskich salonów. Odpowiednio dobrane stanowią bardzo ważny element aranżacji tego istotnego pomieszczenia. Podpowiadamy, kiedy warto postawić na okrągły dywan i jak go wybrać.

Okrągły dywan do salonu – kiedy się sprawdzi?

Odpowiednio dobrany okrągły dywan do salonu będzie zachwycać zarówno domowników, jak i ich gości. Przed jego zakupem należy pamiętać, że tego typu dekoracja preferuje towarzystwo dodatków i innych elementów wystroju o zaokrąglonych lub obłych kształtach. Można je zestawiać ze stolikami kawowymi, lustrami lub lampami. Ponadto odnajdą się w towarzystwie zestawów wypoczynkowych wyposażonymi w zaokrąglone oparcia. Takie dopasowanie kształtów gwarantuje uzyskanie spójnej, harmonijnej aranżacji salonu. Z tego powodu okrągłe dywany nie powinny być stosowane w pomieszczaniach, w których decydującą rolę odgrywają meble i dodatki o prostych kątach. Nowoczesne propozycje dywanów możesz zobaczyć pod linkiem https://www.sfmeble.pl/c/dywany-okragle-akcesoria-salon.

okrągły dywan do salonu z bliska

Jak wybrać okrągły dywan do salonu?

Przy zakupie okrągłego dywanu do salonu warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Jedną z najważniejszych jest rozmiar pomieszczenia. Zbyt duży dywan w niewielkim salonie nie będzie prezentował się dobrze. Jednak niewielkie, odpowiednio wkomponowane modele sprawdzą się we wnętrzach o dużej przestrzeni. Należy pamiętać o zasadzie mówiącej, że dywan nie powinien leżeń bliżej niż 90 centymetrów od drzwi. Takie rozwiązanie pozwala na ich bezproblemowe otwieranie i zamykanie. Mniejsze dywany sprawdzą się jako podstawa pod owalne stoliki kawowe. Ponadto można je stawiać obok ulubionego fotela, co pozwoli na stworzenie wygodnego kącika przeznaczonego do odpoczynku. Kolejna kwestia to kolor okrągłego dywanu do salonu. W większości przypadków sprawdzą się barwy takie same lub podobne do znajdujących się na innych ważnych elementach salonu, takich jak zasłony lub obicia zestawu wypoczynkowego. Innym dobrym rozwiązaniem jest dostosowanie kolorów do tych występujących na ścianach. Warto dodać, że bogato zdobione dywany sprawdzą się w konkretnych stylach, na przykład w botanicznym lub kolonialnym.

Comments are closed.