Jak wybrać fotel rattanowy?

Modne są meble wiklinowe. Fotele rattanowe pasują do wnętrz prowansalskich, eko, country i high-tech. Są wygodne, atrakcyjne, mimo pozornej lekkości, trwałe i długowieczne. Fotele rattanowe i inne tego typu meble są wytwarzane głównie z drzew rattanowych. Materiał ten charakteryzuje się odpornością na wilgoć, elastycznością i przyjaznością dla środowiska. Meble wykonane z niego mają takie same właściwości. Ponieważ jednak fotel, jak każdy inny mebel, jest wytworem ludzkiej pracy, należy wybierać go tak, aby nie był złej jakości i pasował do stylu i kompozycji kolorystycznej wnętrza.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze fotela?

Przede wszystkim należy ustalić, jaki rodzaj fotela jest nam potrzebny – z rattanu naturalnego czy sztucznego. Naturalny materiał jest pozyskiwany z drzew palmowych rosnących w Malezji. Syntetyczny odpowiednik to słomka wykonana z polimerów, które w pełni naśladują fakturę i wielkość naturalnego okazu. Materiał sztuczny jest produkowany w szerokiej gamie odcieni i kosztuje mniej, co znajduje również odzwierciedlenie w cenie gotowego produktu.

Piękno krzeseł z naturalnego rattanu tkwi w ich naturalnej istocie. Osoby, które po raz pierwszy zapoznają się z meblami egzotycznymi, mają trudności z wyborem.

fotele rattanowe w aranżacji

Sposób wyplatania łodyg rattanowych

Aby obniżyć koszt produktu, niektórzy producenci stosują drobne sztuczki. Na przykład zastępują część materiału naturalnego wysokiej klasy analogami niskiej klasy. Fotele rattanowe można wykonać z:

  • Z papierowych substytutów: zazwyczaj pochodzących z Chin i często sprzedawanych w Ikei. Takie meble będą się szybko rozprzestrzeniać;
  • Z trzciny cukrowej: pochodzi z Malezji. Charakteryzuje się minimalną wytrzymałością, nie wytrzymuje dużych obciążeń;
  • Naturalny rattan: wszędzie, w 100% produktów. Tylko ten model jest najbardziej trwały i niezawodny.

Liczba łączeń w fotelu

Wysokiej jakości fotel powinien mieć pojedynczy przegub. Im mniej łączeń, tym mniejsze prawdopodobieństwo poluzowania i rozpadnięcia się mebla. W związku z tym najdłuższą żywotność mają elementy jednoczęściowe, w których liczba połączeń jest ograniczona do minimum. Należy również upewnić się, że rama jest wykonana z mocnego materiału (najlepiej z metalu), a splot ma wysoki stopień napięcia i gęstości.

 

Comments are closed.