Co kupić na parapetówkę, aby sprawić gospodarzowi przyjemność?

Parapetówka to jedna z imprez wyprawianych z okazji wprowadzenia się do nowego domu lub mieszkania. Każdy, kto wybiera się na tego rodzaju przyjęcie, musi pamiętać o tym, aby kupić dla gospodarza jakiś prezent. Powinien być on wybrany starannie, bo tylko wówczas organizator parapetówki autentycznie ucieszy się z podarunku. Na szczęście, w sklepach internetowych oraz stacjonarnych można znaleźć naprawdę sporo interesujących rozwiązań. Każdy powinien więc znaleźć opcję idealną dla siebie. 

Kieliszki do wina, a może patera na ciasto?

Każdy, kto zastanawia się nad tym, co kupić na parapetówkę, powinien znać preferencje osoby, do której się wybiera. Miłośnik win na pewno ucieszy się z zestawu eleganckich kieliszków przeznaczonych do popijania tego trunku. Do takich kieliszków można dołączyć również karafkę. Warto postarać się o to, aby całość była starannie wykonana z dobrej jakości szkła. Alternatywą dla kieliszków może być na przykład patera na ciasto. Ten prezent spodoba się na pewno łasuchom oraz osobom, które lubią piec rozmaite słodkości dla swoich najbliższych. Można wybierać spośród pater w rozmaitych rozmiarach, kształtach i kolorach. Największym zainteresowaniem cieszą się jednak porcelanowe i szklane patery z pokrywką. Dzięki nim, ciastka i rogaliki na pewno nie wyschną. 

co kupić na parapetówkę

Jakie jeszcze podarunki są godne uwagi?

Oprócz kieliszków czy pater na ciasto, istnieją także inne, godne uwagi pomysły na prezent z okazji przeprowadzki. Osoby, które zastanawiają się nad tym, co kupić na parapetówkę, mogą zdecydować się także na:

  • kosz słodyczy
  • zestaw kaw bądź herbat
  • alkohol
  • kwiaty doniczkowe

Katalog propozycji prezentowych nie jest oczywiście zamknięty, więcej inspiracji znajdziesz we wpisie https://www.sfmeble.pl/inspiration/co-kupic-na-parapetowke-najlepsze-prezenty-na-parapetowke. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że pewnych podarunków nie powinno się wręczać. Mowa tu przede wszystkim o zwierzętach. Prezent w postaci żywej istoty, którą trzeba się opiekować, jest wyjątkowo nietaktowny. Dobrze byłoby także unikać kupna rzeczy, które na pewno się gospodarzowi nie przydadzą. Abstynent nie ucieszy się z butelki koniaku, a osoba, która nienawidzi słodyczy, nie będzie chciała skosztować bombonierki wyszukanych pralinek. 

Comments are closed.